Sós Csaba: Akik kimennek Amerikába tanulni, az első félévben összecsinálják magukat
A decemberi, hazai rendezésű rövid pályás világbajnokságról is szót ejtett az úszók szövetségi kapitánya.
A decemberi, hazai rendezésű rövid pályás világbajnokságról is szót ejtett az úszók szövetségi kapitánya.
A nemzetközi versenyekről visszatérő észak-koreai sportolók háromlépcsős „ideológiai felülvizsgálatnak” vetik alá magukat, amely a csapattagok önkritikájával zárul, és amelynek során a saját eltévelyedéseik mellett a csapattársaik „helytelen viselkedését” is bírálniuk kell.
A város polgármestere megkapta az engedélyt a NOB-tól.
A sportoló előzetesen úgy számolt, legjobb esetben bronzérmes lehet.
Milák nem jelölt meg senkit az edzői pénzjutalmak kapcsán, így a Magyar Úszó Szövetség döntött helyette.
Vízilabdában nem lehet kérdés, hogy ott a helye a magyar csapatnak az olimpián, ám már a sikersportágnak számító kézilabdában is inkább a bravúr kategória, ha férfi és női csapatot is adunk az ötkarikás játékokra. De mi a helyzet Orbán szerelemprojektjével, a focival, illetve a kosárlabdával és a röplabdával? Ennek jártunk most utána.
Hámori Luca, az első nő, aki magyar bokszolóként olimpián szerepelhetett, egy csapásra híres lett, amikor azzal az Imane Heliffel került össze, akit sokan azzal vádoltak meg, hogy valójában férfi.
A vívó eddig őrmesteri rangban szolgált a sportszázadnál.
Taroltak a foci-Eb és az olimpia alatt az itthoni legálisan működő szerencsejátékos cégek, igaz, a két esemény eltérő módon mozgatta meg a fogadókat.
A miniszterelnök szerint a franciák az olimpiai megnyitón bemutatott jövőbe igyekeznek.
Egy paralimpián megszerzett aranyérem 27,5 millió forintot ér.
A miniszterelnök nehezen fogadja el, hogy nők is bokszolnak, de a ringbe lépés jogáért ők keményen megharcoltak.
Gettókölyökből híres rapper, majd popkulturális ezermester lett Snoop Dogg, aki az NBC „boldogságnagykövete” volt az olimpián.
Úgy értékelte az olimpiát, mintha más teljesítményt nem is mutatott volna fel a magyar csapat. Milák Kristófon szerinte nem lehet eligazodni, azt pedig „mint férfi” furcsának tartja, hogy „hölgyek” is bokszolnak. A miniszterelnök szerint Magyarországnak minden olimpián a legjobb tízben kellene végeznie, csapatsportban pedig „nincs olyan, hogy elég”.
A kivételes olimpia rövid időre nemzeti egységet kovácsolt Franciaországban, ezt Emmanuel Macron elnök arra használná, hogy a saját ízlése szerint működő kormányfő mögé gyűjtsön többséget.
Tom Daley van olyan bátor, hogy ne csak az élet fájdalmait, hanem az örömeit is magához ölelje. A britek legsikeresebb és legszeretettebb toronyugrója öt olimpia és öt olimpiai érem – köztük egy tokiói arany – után 30 évesen most visszavonul. 14 éves kora óta a nyilvánosság reflektorában él, az internet nemcsak azt kapta fel, hogy két ugrás között kötöget, hanem azt is, hogy coming outolt. Daley a kötésminták és a melegjogi aktivizmus terepén is az önazonosságát megőrizve találta meg a helyét. Komfortosan mozog a példakép szerepében, miközben nem mellékesen bevonult a sporttörténelembe.
Kemény szavakkal illette az úszószövetség elnöke Hosszú Katinkát, aki az olimpia idején kritizálta és lemondásra szólította fel. Wladár Sándor szerint az úszó meg akarta vezetni a sportághoz kevésbé értőket és azt állítja, hogy a klubja jelenleg a piaci ár feléért használhatja a Duna Arénát.
Sportolók honosítására az olimpia előtt szerte Európában voltak példák. A kedvezményes eljárások, kormánydöntések azonban feszültséget is szülnek. Az EUrologus is beszállt az ezzel kapcsolatos európai adatgyűjtésbe.
Hosszú idő után először beszélt a Magyar Úszószövetség elnöke Milák Kristófról, aki annak ellenére, hogy a szervezet vezetése nem volt tisztában a felkészülése részleteivel, egy arany- és egy ezüstérmet nyert a párizsi olimpián. Wladár Sándor hősnek nevezte az úszót, és elnézést kért az októberi nyilatkozata miatt, amelyet úgy is lehetett értelmezni, hogy szerinte Milák tartozik Magyarországnak.